Pokojové a přenosné květiny zaléváme na podzim jen málo

11. 11. 2018

Také pro pokojové květiny nastává období odpočinku. Proto omezíme zálivku a postupně snižujeme frekvenci zalévání podle požadavků jednotlivých druhů.

Subtropické rostliny umístěné v zahradách jako nádobové okrasné květiny – patří k nim fuchsie, oleandr, olověnec (Plumbago), durman (Brugmansia), libora (Lantana) – můžeme před vlastním zazimováním hluboce seříznout. Umístíme je pak v prostorách s teplotou pohybující se mezi 5–10 °C, kde nemusí být příliš mnoho světla. Posloužit k tomuto účelu může chodba v domě, osvětlená sklepní místnost nebo suterén domu, vytápěná garáž apod. Zaléváme jen velice mírně, aby přes zimu neuschly.

Vyséváme semena pelargonií, zejména hybridních, množených nejlépe výsevem. Vyplatí se je množit ze semen, neboť se takto nepřenášejí virové choroby.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

17. 7. 2024

Ostružiník v létě zastřihneme, předčasný obrost zaštípneme

Keře popínavých ostružiníků by neměly být příliš husté. Všechny postranní výhony narostlé na nových výhonech proto už během léta krátíme. Postranní výhony zkracujeme od druhé poloviny června do začátku září za druhým nebo třetím listem.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x