Pařeniště a skleníky větráme, jakmile vzejdou semenáčky

15. 3. 2019

Klíčící rostliny potřebují optimální podmínky, aby se zdárně vyvíjely. Připomeňme, že jde hlavně o dostatek světla, odpovídající teplotu a po vzejití rovněž o vzdušnost prostředí.

Pro zeleninu vysetou v pařeništích a sklenících je důležité větrání. Začneme s ním,  jakmile vzejdou semenáčky. Využijeme k tomu každé vhodné příležitosti, kdy nemrzne. Zaléváme opatrně a jen za slunečného dne, aby rostlinky stihly na noc oschnout.

Klíček

Také klíčící semenáček potřebuje k vývoji přiměřenou teplotu i zálivku

Nepodceňujeme hygienu používaného nářadí i pěstebního prostoru – postačí chlorové vápno, Chloramin, Savo nebo sirné knoty. Chemickému zásahu se nevyhneme při některých obtížích spojených s padáním klíčících rostlin, kdy původcem jsou houby. Platí, že při pěstování, zejména vysévání a předpěstování sadby, bychom měli věnovat více pozornosti zdravému substrátu – nákup čerstvého, nebo vlastního alespoň přemrzlého ve venkovních podmínkách, případně ošetřeného chemickými přípravky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

Zahrádkář 7/2019 titul Zahrádkářka 7/2019 titul předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

16. 7. 2019

Větve přetížené ovocnými plody podepřeme, aby se nezlomily

Ovocné stromy obtěžkané plody tak, že hrozí odlomení větví, včas opatříme oporami. Konce podpěr zakryjeme kusem pryže či hadice, aby nepoškodily kůru větví.

zobrazit další rady a tipy