Pařeniště a skleníky větráme, jakmile vzejdou semenáčky

15. 3. 2020

Klíčící rostliny potřebují optimální podmínky, aby se zdárně vyvíjely. Připomeňme, že jde hlavně o dostatek světla, odpovídající teplotu a po vzejití rovněž o vzdušnost prostředí.

Pro zeleninu vysetou v pařeništích a sklenících je důležité větrání. Začneme s ním,  jakmile vzejdou semenáčky. Využijeme k tomu každé vhodné příležitosti, kdy nemrzne.

Zaléváme opatrně a jen za slunečného dne, aby rostlinky stihly na noc oschnout.

Klíček

Také klíčící semenáček potřebuje k vývoji přiměřenou teplotu i zálivku

Nepodceňujeme hygienu používaného nářadí i pěstebního prostoru – postačí sirné knoty. Chemickému zásahu se nevyhneme při některých obtížích spojených s padáním klíčících rostlin, kdy původcem jsou houby.

Platí, že při pěstování, zejména vysévání a předpěstování sadby, bychom měli věnovat více pozornosti substrátu. Potřebujeme zdravý, ať už je čerstvě koupený, nebo náš vlastní, který jsme nechali přemrznout ve venkovních podmínkách nebo který jsme ošetřili chemickými přípravky.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

2. 3. 2024

První jarní květy rozvíjejí dřeviny a trvalky

V teplejších oblastech zpravidla již koncem února rozkvétají první jarní květy. Při aktuálně chladnějším počasí se květy objeví v březnu. Nejčastěji však kvetou během obou měsíců.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x