Květiny v nádobách v červnu přihnojíme, letníme a otáčíme

6. 6. 2020

Začátkem léta truhlíkové a nádobové květiny spotřebovaly většinu  živin v substrátu, do kterého byly na jaře přesazeny. V červnu jim začneme přilepšovat.

Pro dobrou kondici truhlíkových a nádobových okrasných rostlin použijeme hnojiva podporující kvetení v dávkách asi 0,2 % roztok jednou týdně.

Je dobré květinám v balkonových a okenních truhlících odstraňovat odkvetlá květenství. Nejenže se tím vylepší vzhled truhlíku, ale u mnoha rostlin se tím podpoří další bohaté nakvétání.

Květináče zavěšené na brance

Také vrátka se dají ozdobit hrnkovými květinami, foto Pixabay

Rostliny v okenních truhlících nebo květináčích za oknem nebo na balkoně přibližně po 14 dnech pootočíme, aby měly stejný světelný požitek ze všech stran a nedeformoval se jejich růst.

Kvetoucí hvězdník

Hvězdník v dešti; foto Shutterstock

Pokojovým květinám, které nemáme kde letnit, dopřejeme aspoň delší pobyt na mírném dešti, který velmi opatrně spláchne prach usazený na listech a celkově pokojovky osvěží.

Dlouhodobé letnění vyhovuje nejvíce azalkám (Azalea), řemenatkám (Clivia), hvězdníkům (Hippeastrum), ibišku čínskému (Hibiscus rosa-sinensis). V zahradě pro ně vybereme přistíněné místo.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

21. 4. 2024

Jak zavlažovat rostliny, a neplýtvat přitom vodou

Přírodní srážky a spodní voda nestačí pro zásobování vodou náročných zahradních rostlin. Nedostatek vody vede u rostlin k jejich vadnutí a tím omezení růstu, kvetení i výnosu. Spotřeba roční dodatečné závlahy při normálním průběhu vegetace se odhaduje na 300 až 500 l vody na m².

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x