Květiny v nádobách v červnu přihnojíme, letníme a otáčíme

6. 6. 2020

Začátkem léta truhlíkové a nádobové květiny spotřebovaly většinu  živin v substrátu, do kterého byly na jaře přesazeny. V červnu jim začneme přilepšovat.

Pro dobrou kondici truhlíkových a nádobových okrasných rostlin použijeme hnojiva podporující kvetení v dávkách asi 0,2 % roztok jednou týdně.

Je dobré květinám v balkonových a okenních truhlících odstraňovat odkvetlá květenství. Nejenže se tím vylepší vzhled truhlíku, ale u mnoha rostlin se tím podpoří další bohaté nakvétání.

Květináče zavěšené na brance

Také vrátka se dají ozdobit hrnkovými květinami, foto Pixabay

Rostliny v okenních truhlících nebo květináčích za oknem nebo na balkoně přibližně po 14 dnech pootočíme, aby měly stejný světelný požitek ze všech stran a nedeformoval se jejich růst.

Kvetoucí hvězdník

Hvězdník v dešti; foto Shutterstock

Pokojovým květinám, které nemáme kde letnit, dopřejeme aspoň delší pobyt na mírném dešti, který velmi opatrně spláchne prach usazený na listech a celkově pokojovky osvěží.

Dlouhodobé letnění vyhovuje nejvíce azalkám (Azalea), řemenatkám (Clivia), hvězdníkům (Hippeastrum), ibišku čínskému (Hibiscus rosa-sinensis). V zahradě pro ně vybereme přistíněné místo.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 7. 2024

Co dělat v zahradě proti padlí na okrasných rostlinách

Vysoké denní teploty a chladno v noci podporují rozvoj padlí. Najdeme ho na listech růže, hortenzie, šeříku, tavolníku, dřišťálu, mahonie, hlohyně a dalších. Rozvoj infekce zastaví včasný chemický zásah.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x