Jaro se nám sice přiblížilo, ale březnové slunce má krátké ruce

1. 3. 2019

Průměrná denní teplota prvního jarního měsíce se zvyšuje, její výkyvy jsou častější nejen mezi dnem a nocí, ale i den po dni.

V našem klimatickém pásmu nedochází k rychlé změně zimního počasí za letní. Dokonce jsme někdy na čas ovlivněni přímořským a jindy vnitrozemským podnebím. Proto jsou časté několikadenní návraty jednoho či druhého extrému. Ale příroda a její živočichové i rostliny jsou také přizpůsobivé a rovněž setrvačné.

Sníh v březnu

K březnu patří tání sněhu; foto Shutterstock

Slunce je již dostatečně hřejivé, ale půda, která je do hloubky stále ještě prochladlá, se  otepluje jen velmi pomalu, spíše jen na povrchu. Srážky jsou především dešťové, ale nijak vysoké, na písčitých půdách má již význam zálivka. Většinou se jedná o měsíc studený a mokrý, na který zpravidla připadá jarní tání. Někdy tomu však tak být nemusí a i tento měsíc nás překvapí.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

3. 12. 2022

Začátkem prosince připravíme chvojí pro přikrývku rostlin

Na začátku prosince je dobré připravit zásobu chvojí, abychom ho měli po ruce v případě, že přijdou silnější mrazy a bude třeba přikrýt dosud nechráněné rostliny. Zabezpečit potřebují zejména stálezelené a dvouletky.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x