Jako mulč proti mrazu poslouží listí zatížené zeminou

6. 11. 2020

S blížící se zimou kontrolujeme, zda jsme choulostivé keře dobře zajistili před zimou a mrazy. Je třeba, aby vrstva mulče byla dostatečně vysoká a kompaktní.

Jako izolant lze využít shrabané listí. Aby vítr listí neodvál, posypeme je zeminou nebo kompostem. Vrstva listí a zeminy dobře chrání rostliny před chladem. Podobná izolační vrstva se kolem rostlin utváří ve volné přírodě.

Rododendron mulčovaný podzimním listím

Rododendron chráněný před mrazem silnou vrstvou mulče; foto Shutterstock

Na trávníku však listí, které přinese vítr, raději shrabeme a to podle potřeby opakovaně během celé zimy. Můžeme je přidat k rostlinám, které je třeba při zimování chránit, nebo uložit pod listnaté keře. Také zde listí zajistíme trochou zeminy.

Mezi choulostivé rostliny, které budou vděčné za zimní přikrývku, patří z nejčastěji pěstovaných hortenzie (Hydrangea), ibišky syrské (Hibiscus syriacus), komule (Buddleia), ořechoplodec (Caryopteris), zahradní fuchsie (Fuchsia magellanica), Perovskia. Patří sem i růže a většina mladých popínavých rostlin.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 5. 2024

Citlivě upravená venkovská zahrada si uchová svou krásu

Zahradu na venkově bychom měli upravovat tak, aby odpovídala místním pěstitelským tradicím, klimatickým poměrům i okolní přírodě.Víc než jinde tu platí, že v jednoduchosti spočívá půvab i svéráz zahrady.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x