Důležité drobnosti: údržba nářadí, vypuštění nádrží, zálivka

12. 12. 2019

Důkladně očistíme a nakonzervujeme všechno nářadí, zajistíme proti vlhku hnojiva, pesticidy a další přípravky a pomůcky, které by mohla zima a mráz poškodit.

Je čas zkontrolovat zahradnický inventář, stroje, čerpadla a další vybavení, které používáme při péči o zahradu

Nezapomeneme chránit před mrazem vodní nádržky, nádrže a jezírka, především ta, která nejsou zapuštěna v zemi nebo jinak izolována před teplotami pod bodem mrazu.

Pokud to velikost a konstrukce dovoluje, přestěhujeme nádržky pod střechu nebo do vhodného prostoru, kde do nich nebudou padat vodní srážky. Proti dešti a sněhu pomůže i kryt z PVC fólie nebo zajištěný odtok, nejlépe otvorem v nejnižším bodu dna. Pokud není jiná možnost, nezbývá než nádrž chránit před poškozením mrazem – vybíráním nebo odsáváním vody.

Vodu vypustíme rovněž z tradiční ruční pumpy a to ventilem, kterým je pumpa vybavena právě pro zimní období.

Pumpa

Ruční pumpy na zimu vypustíme, foto Pixabay

Pokud byl podzim chudší na dešťové srážky a ještě není půda zamrzlá, pamatujeme v první polovině prosince na zálivku všech stálezelených a jehličnatých dřevin.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

18. 4. 2024

Dubnové sečení, výsev a dosetí trávníku

Během dubna je již nutné první sečení, sekejte hodně nízko, podpoříte tím odnožování trav. Můžete začít i s přihnojováním, ale – na jaře mají traviny obrovskou růstovou sílu, ke které jim pomáhají uložené zásobní látky. Přirozené živiny vystačí zhruba do června.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x