Cenný humus z kompostování organických zbytků

5. 4. 2020

Známá věc, přesto dobrá k připomenutí: Humus a minerální látky z kompostu zvyšují úrodnost a přispívají ke zdravému růstu rostlin.

Po celý rok vznikají v domácnostech a v zahradách odpady ideální právě pro kompostování a pěstitelské využití. Dobrým kompostem se dají ušetřit nemalé peníze za nákup hnojiv. Přitom kompost můžeme snadno získat v každé zahradě – okrasné nebo užitkové, velké nebo malé.

Kompostování organických zbytků - cesta, jak získat humus

Každá trocha organické hmoty se může stát součástí výživné půdy

Při kompostování je důležité zabránit hnití organického materiálu. Kompostování neprospívá ani vysychání materiálu na okrajích kompostu; prodlužuje dobu rozkladu hmoty.

Kompostovací hromada, nebo kompostér?

Kompost připravený k použití by měl být bez plevele a semen. Obyčejná kompostovací hromada je náročnější na prostor. Vhodná je na větších zahradách, dobře poslouží i pro podzimní odpad, kterého bývá hodně.

Kompostovací sila šetří místo a poskytují kompost již po několika měsících. Nemocemi a škůdci napadený odpad lze bezpečně zpracovat v kompostéru.

 

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

13. 8. 2022

Živé ploty z jehličnanů během srpna sestřihneme a prořežeme

V srpnu sestřihneme živé ploty z jehličnatých dřevin. Stěny plotu udržujeme skloněné. Svislé stěny by se snadno odspodu vyholovaly. Ideální tvar je dole širší, směrem vzhůru se mírně zužující.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x