Padané ovoce pečlivě sbíráme, dozrávající sledujeme

28. 7. 2020

Před sklizní ovoce a v jejím průběhu pravidelně kontrolujeme dozrávající jádroviny a peckoviny, zda plody neohrožují choroby nebo škůdci.

Pokud se při výskytu chorob nebo škůdců rozhodneme zakročit postřikem,  volíme pouze takový, který má krátkou ochrannou lhůtu.

Spadané plody sbíráme pravidelně, abychom pod stromy nenechávali zárodky nových generací hmyzích škůdců a zdroje infekční hniloby.

Přinejmenším stejně důležité je odstraňovat zahnívající plody ze stromů. Mumifikované plody na větvích se mohou stát příčinou hniloby v příští sezoně.

Hnijící hruška

Plody napadené hnilobou odstraňujeme z korun stromů a pravidelně sbíráme i ty padané až do sklizně; foto Shutterstock

Odrůdy jabloní citlivé na hořkou pihovitost – výživovou poruchu – přihnojíme vápenatým přípravkem na list. Hnojivo můžeme opakovaně aplikovat až do sklizně vždy podle termínu zrání odrůdy a typu použitého přípravku. V návodu se obvykle dočteme, že rostlinám přilepšujeme výživu v týdenních nebo dvoutýdenních intervalech.

 

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 2. 2024

Řez révy vinné: na kolik výhonů a oček?

U slabšího řezu budeme mít hroznů sice víc, ale budou drobné s nekvalitními bobulemi. Čím více starého dřeva na keři necháme, tím lépe snáší zimní mrazy. Větší množství starého dřeva vyžadují některé stolní odrůdy a odrůdy náchylné ke sprchávání.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x