Začneme s prostřihem pozdně kvetoucích okrasných keřů

26. 11. 2020

Koncem listopadu je možné začít s prořezáváním okrasných keřů. Zejména můžeme krátit dlouhé výhony, které by mohl silný vítr polámat.

Naopak tam, kde je porost větviček souměrný a hustý, ponecháme ho jako přirozenou ochranu celého keře. Sestřih dokončíme počátkem jara.

Podzimní řez pozdně kvetoucích okrasných keřů

Koncem podzimu můžeme zkrátit dlouhé výhony okrasných keřů, na jaře řez dokončíme; foto Shutterstock

V této době za bezmrazých dnů lze rovněž tvarovat opadavé živé ploty, především ty, na které nám dřív nezbyl čas a které nejvíc potřebují naši péči.

Posílíme choulostivé keře

V zimě zpravidla zmrzne větší nadzemní část tamaryšků (Tamarix), komulí (Buddleia), ibišků (Hibiscus), ořechoplodce (Caryopteris) a bělasů (Chimonanthus).

Rostlinám pomůžeme k lepší odolnosti proti mrazu vyšší vrstvou listí, kterou pokryjeme a zatížíme smrkovými větvemi. Vítr tak neobnaží půdu a jarní slunce předčasně neprobudí keř k růstu.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

7. 6. 2023

Během suchých dní zaléváme jahody jednou týdně

Dobrá chuť plodů jahod není jen odrůdovou záležitostí. Velký vliv má také zálivka, kdy pokud více zaléváme (nebo více v tomto období prší), plody přerůstají a jejich chuť je mdlá až fádní. Pokud dostatečně neprší nebo za přísušku, postačí jahodám zálivka

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x