Vyséváme letničky s dlouhou dobou předpěstování

25. 2. 2020

Přelom února a března se hodí pro výsev letniček s dlouhou dobou předpěstování. Potřebují však teplý skleník nebo jiný prosvětlený prostor s teplotami 20–22°C.

Po vzejití a přepikýrování je možné teplotu snížit na 18 °C.

Připomeňme, že druhy nenáročné a rychle rostoucí nebo s dlouhým kořenem, který se špatně přesazuje, sejeme do volné půdy. Ostatní předpěstujeme na okně nebo ve skleníku.

Od poloviny dubna je pro další pěstování výhodné pařeniště, kde rostliny snadno otužíme před výsadbou.

Semena sejeme do hloubky dva- až třikrát větší, než je jejich velikost. Přebytečné vzešlé rostliny jednotíme na dvě tři u sebe.

V polovině května vysadíme na čistý prokypřený záhon. Letničky koření většinou mělce, půdu průběžně kypříme a odplevelujeme.

K nejznámějším letničkám patří: hledík (Antirrhinum), nestařec (Ageratum), nevadlec (Celosia), okrasné papričky (Capsicum), gazánie (Gazania), velkokvěté karafiáty (Dianthus caryophyllus), lobelky (Lobelia), petunie (Petunia), šalvěj zářivá (Salvia splendens) a šalvěj šarlatová (S. coccinea), třapatka srstnatá (Rudbeckia hirta), vilec (Cobea).

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

29. 11. 2022

Čím sypat kluzké a zledovatělé chodníky v zahradách?

Při zimní ledovce na pěších cestách a chodnících je nejvhodnějším materiálem pro posyp ostrý písek. Použít můžeme dál i štěrkovou drť, nebo jemnou škváru.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x