Co vysadit do zimního truhlíku, aby zdobil zahradu až do jara

27. 11. 2020

Okenní truhlíčky a přenosné nádoby v zahradě a na balkonech osiřely a ani zapomenutý květ růže, listopadky nebo fialky už nedávají naději, že by se zima ještě o den dva kdesi zdržela.

Snad už jen statečné sedmikrásky doufají, že z trávníku budou vystrkovat hlavičky i během prosince.

Udělejme si radost zimním truhlíkem

Do truhlíku nebo jiné nádoby můžeme vysázet okrasné zelí, které s dalšími rostlinami přečká v barevném provedení třeba až do jara.

V tomto období jsou cenné svou zelení i svými květy vřesovce (Erica), starček (Senecio), libavka (Gaulteria), skimie (Skimmia), svatolína (Santolina).

Zimní venkovní výsadba do větší nádoby

Mrazuodolné rostliny budou zdobit zahradní zákoutí až do jara

Výsadbu do truhlíku můžeme doplnit větévkami jehličnanů, větvičkami s šípky, skalníky (Cotoneaster), kdoulovcem japonským (Chaenomeles) i šiškami.

Jednodušší aranžmá tří čtyř rostlin obvykle působí lépe než početnější výběr.

Do kompozice lze dobře použít i malý jehličnan s balem. Vynikne v kompozici se stálezelenými listnatými rostlinami, vizuální výhodou se mohou stát plody nebo květy okrasných rostlin.

Na dno truhlíku nebo jiné nádoby je vhodné počítat s nízkou vrstvou drenážního keramzitu. Na ni přijde zahradnický substrát. Ten lze po výsadbě zakrýt štěpkou, drcenou kůrou, ale kupříkladu i ořechy.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

24. 3. 2023

S řezem růží začínáme v období, kdy květiny raší

S řezem u růží začínáme v termínu, kdy začínají rašit, tedy v březnu nebo dubnu. Řezem ovlivníme velikost květů: Při hlubším řezu naroste sice méně, ale o to silnějších výhonů s menším počtem větších květů.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x