Vybíráme k výsadbě dřeviny kvetoucí v září: ořechokřídlec a další

20. 9. 2019

Připravujeme jámy a záhony pro podzimní výsadbu opadavých listnatých stromů, keřů, růží. Vysazené dřeviny stíníme tkaninou. Za sucha zaléváme i ty starší.

Choulostivé okrasné dřeviny během září přihnojíme podzimním hnojivem bohatým na draslík a hořčík, abychom zvýšili jejich zimovzdornost.

Tipy pro výsadbu

Pro výsadbu keřů  můžeme vybírat z poměrně širokého počtu druhů. V zahradě zlátnoucí podzimními barvami listů vyniknou kvetoucí  fuchsie (Fuchsia magellanica), hortenzie  (Hydrangea), ibišek syrský (Hibiscus), komule (Buddleja), opletka (Fallopia), ořechokřídlec (Caryopteris x clandonensis), ožanka kalamandra (Teucryum chamaedrys), plaménky (Clematis), perovskie (Perovskia atriplicifolia), rohoblizeň (Ceratostigma willmotianum), trnovník srstnatý (Robinia hispida), trubač (Campsis), třezalku (Hypericum patulum), vilín viržinský (Hamamelis virginiana), vřes (Calluna), zpododěr (Ceanothus) a samozřejmě růže.

Na podzim kvetoucí ořechoplodec čili ořechokřídlec

Ořechokřídlec neboli ořechoplodec okouzluje od srpna někdy až do října spoustou medonosných květů

Jedná se většinou o polokeře, které řežeme hluboce v předjaří, nebo o popínavé dřeviny. Vysazujeme je na podzim nebo na jaře. Jsou to choulostivější druhy, které vyžadují hlavně v prvních letech dobrou zimní ochranu spadaným listím a případně i menší vrstvu chvojí přes své větve. V nepříznivých zimách mohou namrzat, dobře však regenerují a obrůstají i po razantnějším předjarním řezu.

S přibývajícím podzimním chladem odložíme výsadbu choulostivějších druhů na jaro.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

31. 3. 2023

Řezem broskvoní podle typu výhonů zlepšíme úrodu broskví

Dobré pro přínosný řez broskvoní je naučit se rozlišovat různé druhy výhonů této ovocné dřeviny. Nejkrásnější broskve se tvoří na tzv. pravých plodných výhonech.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x