Vybíráme k výsadbě dřeviny kvetoucí v září: ořechokřídlec a další

20. 9. 2019

Připravujeme jámy a záhony pro podzimní výsadbu opadavých listnatých stromů, keřů, růží. Vysazené dřeviny stíníme tkaninou. Za sucha zaléváme i ty starší.

Choulostivé okrasné dřeviny během září přihnojíme podzimním hnojivem bohatým na draslík a hořčík, abychom zvýšili jejich zimovzdornost.

Tipy pro výsadbu

Pro výsadbu keřů  můžeme vybírat z poměrně širokého počtu druhů. V zahradě zlátnoucí podzimními barvami listů vyniknou kvetoucí  fuchsie (Fuchsia magellanica), hortenzie  (Hydrangea), ibišek syrský (Hibiscus), komule (Buddleja), opletka (Fallopia), ořechokřídlec (Caryopteris x clandonensis), ožanka kalamandra (Teucryum chamaedrys), plaménky (Clematis), perovskie (Perovskia atriplicifolia), rohoblizeň (Ceratostigma willmotianum), trnovník srstnatý (Robinia hispida), trubač (Campsis), třezalku (Hypericum patulum), vilín viržinský (Hamamelis virginiana), vřes (Calluna), zpododěr (Ceanothus) a samozřejmě růže.

Na podzim kvetoucí ořechoplodec čili ořechokřídlec

Ořechokřídlec neboli ořechoplodec okouzluje od srpna někdy až do října spoustou medonosných květů

Jedná se většinou o polokeře, které řežeme hluboce v předjaří, nebo o popínavé dřeviny. Vysazujeme je na podzim nebo na jaře. Jsou to choulostivější druhy, které vyžadují hlavně v prvních letech dobrou zimní ochranu spadaným listím a případně i menší vrstvu chvojí přes své větve. V nepříznivých zimách mohou namrzat, dobře však regenerují a obrůstají i po razantnějším předjarním řezu.

S přibývajícím podzimním chladem odložíme výsadbu choulostivějších druhů na jaro.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 2. 2024

Dusičnany v zelenině, kde je jich nejvíc

Každý kdo pěstuje na své zahrádce zeleninu, usiluje o její co nejlepší kvalitu. O té ale nemůže být řeč, pokud má pěstovaná zelenina vysoký obsah dusičnanů. Dusíkatá hnojiva (dusičnany) jsou hnojivem urychlujícím růst, které rostliny přijímají pro tvor

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x