Trávník sečeme podle počasí, při výskytu jetele ho přihnojíme

11. 7. 2020

V červenci sečeme trávník s ohledem na aktuální srážkovou vláhu a teploty. Za sucha a horka snižujeme výšku opatrněji.

Komu jde o čistý travnatý koberec, vypichuje plevel. Vypíchání plevelů na čistém trávníku lze spojit s aplikací hnojiva, které obsahuje herbicid proti dvouděložným plevelům. Použijeme ho den po sečení a po zálivce.

Trávníky prorostlé jetelem plazivým napovídají, že půdě chybí dusík. Traviny zpravidla strádají, jetel se naopak rozrůstá, a v symbióze s hlízkovými bakteriemi dál váže dusík chybějící travinám. Poté, co trávník přihnojíme dusíkem, jetel plazivý zmizí.

Trávník s jetelem plazivým

Výživou trávníku pomůžeme omezit výskyt jetele

Při horkém a suchém počasí prodloužíme intervaly mezi sečením. Vyšší trávník (5 až 6 cm) snáze drží vláhu v půdě. Naopak při nízkém sečení (na 3 až 4 cm) se v trávníku brzy objeví holá místa, která osídlí mech a plevel.

Sečeme až při výšce 8 až 10 cm. Posekanou trávu můžeme ponechat rovnoměrně rozhozenou na trávníku jako ochranu před odpařováním. Výhodné je k tomu použít sekačku s mulčováním.

Přestože traviny koření poměrně mělce, přežívá trávník delší období sucha lépe než ostatní kultury. I když suchem vybledne, žijí dál jeho kořeny. Po větším přísunu vody pak rychle opět obrůstá a travní plocha se opět zazelená.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 5. 2024

Citlivě upravená venkovská zahrada si uchová svou krásu

Zahradu na venkově bychom měli upravovat tak, aby odpovídala místním pěstitelským tradicím, klimatickým poměrům i okolní přírodě.Víc než jinde tu platí, že v jednoduchosti spočívá půvab i svéráz zahrady.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x