Trávník sečeme podle počasí, při výskytu jetele ho přihnojíme

11. 7. 2019

V červenci sečeme trávník podle předpovědi počasí. Za sucha a horka snižujeme výšku opatrněji. Komu jde o čistý travnatý koberec, vypichuje plevel.

Vypíchání plevelů na čistém trávníku lze spojit s aplikací hnojiva, které obsahuje herbicid proti dvouděložným plevelům. Použijeme ho den po sečení a po zálivce.

Při horkém a suchém počasí prodloužíme intervaly mezi sečením. Vyšší trávník (5 až 6 cm) snáze drží vláhu v půdě. Naopak při nízkém sečení(na 3-4 cm) se v trávníku brzy objeví holá místa, která osídlí mech a plevel. Sečeme až při výšce 8–10 cm. Posekanou trávu můžeme ponechat rovnoměrně rozhozenou na trávníku jako ochranu před odpařováním. Výhodné je k tomu použít sekačku s mulčováním.

I přestože traviny koření poměrně mělce, přežívá trávník delší období sucha lépe než ostatní kultury. I když suchem vybledne, žijí dál jeho kořeny. Po větším přísunu vody pak rychle opět obrůstá a travní plocha se opět zazelená.

Trávník s jetelem plazivým

Trávník potřebuje doplnit dusík, foto Shutterstock

Trávníky prorostlé jetelem plazivým napovídají, že půdě chybí dusík. Traviny zpravidla strádají, jetel se naopak rozrůstá, a v symbióze s hlízkovými bakteriemi dál váže chybějící dusík. Jakmile trávník přihnojíme dusíkem, jetel plazivý zmizí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

Zahrádkář 7/2019 titul Zahrádkářka 7/2019 titul předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

16. 7. 2019

Větve přetížené ovocnými plody podepřeme, aby se nezlomily

Ovocné stromy obtěžkané plody tak, že hrozí odlomení větví, včas opatříme oporami. Konce podpěr zakryjeme kusem pryže či hadice, aby nepoškodily kůru větví.

zobrazit další rady a tipy