Stěhujeme domů mračňák a další nemrazuvzdorné květiny

21. 9. 2018

Trvalky, které pěstujeme jako letničky na záhonech, v truhlících či nádobách, přesadíme do květináčů a přeneseme na chráněná místa v domě. 

Rostliny již nehnojíme, zaléváme mírně.

Z menších trvalek se jedná o pelargonie, fuchsie, pařížskou kopretinu (Argyranthemum frutescens) a jihoafrickou kopretinu (Euryops pectinatus), kapskou astru (Felicia amelloides), svlačec (Convolvulus sabatius), smil řapíkatý (Helichrysum petiolare), moud – molice (Plectranthus) a irezínu (Iresine).

Do studeného vzdušného alespoň trochu světlého prostoru umístíme oleander, mračňák (Abutilon), ibišek neboli čínskou růži (Hibiscus rosa – sinensis), kalokvět (Agapanthus), vavřín (Laurus), aukubu, citroník (Citrus), durman (Brungmansia), juku a všechny palmy. Mírné teplo (asi 10 °C) snášejí pro přezimování mračňák, ibišek čínská růže a agave.

Abutilon, mračňák

Abutilon, mračňák, foto M. Kožešník

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

4. 7. 2022

Kdy probírat hrozny, aby vzrostla kvalita bobulí vinné révy

Vysokou násadu stolních hroznů můžeme regulovat, tím zvýšíme nejen jejich kvalitu, ale i vyzrálost. Jakmile mají bobule velikost hořčičného semínka, je vhodné na místech se stísněnými plody vystřihnout špičatými nůžkami celé hrozny.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x