Kdy vysazovat stálezelené listnaté dřeviny? Nejlépe v dubnu

15. 4. 2020

Nastala ideální doba pro výsadbu stálezelených listnáčů. Ceněny jsou díky své zeleni během zimy. Druhy okrasné i květem a plody nás navíc budou těšit celý rok.

Stanoviště pro stálezelené rostliny vybíráme pečlivě. Řada okrasných stálezelených listnatých rostlin vyžaduje ochranu proti větru a polostín. V zimě je pro ně nebezpečné prudké slunce.

 

Vhodná je pro ně středně těžká půda s pH podle nároků zvoleného druhu, dostatečně vlhká a bohatá na živiny. Půdu na stanovišti hluboce zpracujeme (do hloubky 50 cm) a vrchní vrstvu obohatíme humusovými látkami – prosetým listnatým kompostem a zahradnickým substrátem. Vřesovištním rostlinám dodáme dostatečné množství kyselé rašeliny. (Výjimkou je vřesovec – Erica carnea).

Před výsadbou namočíme kontejnerované rostliny na několik hodin do vody. Rostliny s balem postačí máčet tolik minut, kolik měří průměr balu v cm. Po výsadbě dřeviny řádně zalijeme, případně namulčujeme hrubým kompostem.

Podle účelu výsadby dělíme stálezelené dřeviny na

  • půdopokryvné,
  • dřeviny pro skalky,
  • vhodné pod stromy,
  • vřesovištní se skupinou kvetoucích pěnišníků.

Foto Shutterstock

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

5. 2. 2023

Angrešt a rybíz prosvětlíme, aby nezestárly

Angrešt a rybíz můžeme stále ještě prosvětlovat, ale řez do starého dřeva je nutné ukončit do poloviny února, neboť po tomto termínu již začíná proudit míza.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x