Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

30. 11. 2019

Jehličnan pěstovaný v nádobě může zastoupit tradiční řezaný vánoční stromek a to třeba i opakovaně. Je však třeba ho na krátkodobou změnu životních podmínek připravovat.

Stromek postupně přivykáme na teplejší interiérové prostředí, pravidelně ho zaléváme a rosíme. Hned po Vánocích mu zajistíme chladnější prostory, a pozvolna ho tak přibližujeme venkovním teplotám.

Je třeba, aby dřevina byla chráněna před větrem a stíněna před sluncem.

Pokud chceme stromek ještě během zimy umístit venku v zahradě, zapustíme kořenovou nádobu do půdy a zeminu zakryjeme vrstvou mulče.

Necháme-li živý vánoční stromeček v květináči dva tři týdny v pokojových podmínkách, většinou se probudí ze zimního klidového stavu a do lednové ani únorové zahrady ho vracet již nemůžeme. Optimálním řešením je pro něj najít chladné, ale bezmrazé světlé místo, kde přečká do jara bez újmy.

Živý vánoční stromek

Vysadit strom do zahrady natrvalo, nebo ho ponechat v nádobě pro vánoční příležitost? Foto Shutterstock

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

3. 12. 2022

Začátkem prosince připravíme chvojí pro přikrývku rostlin

Na začátku prosince je dobré připravit zásobu chvojí, abychom ho měli po ruce v případě, že přijdou silnější mrazy a bude třeba přikrýt dosud nechráněné rostliny. Zabezpečit potřebují zejména stálezelené a dvouletky.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x