Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

30. 11. 2019

Jehličnan pěstovaný v nádobě může zastoupit tradiční řezaný vánoční stromek a to třeba i opakovaně. Je však třeba ho na krátkodobou změnu životních podmínek připravovat.

Stromek postupně přivykáme na teplejší interiérové prostředí, pravidelně ho zaléváme a rosíme. Hned po Vánocích mu zajistíme chladnější prostory, a pozvolna ho tak přibližujeme venkovním teplotám.

Je třeba, aby dřevina byla chráněna před větrem a stíněna před sluncem.

Pokud chceme stromek ještě během zimy umístit venku v zahradě, zapustíme kořenovou nádobu do půdy a zeminu zakryjeme vrstvou mulče.

Necháme-li živý vánoční stromeček v květináči dva tři týdny v pokojových podmínkách, většinou se probudí ze zimního klidového stavu a do lednové ani únorové zahrady ho vracet již nemůžeme. Optimálním řešením je pro něj najít chladné, ale bezmrazé světlé místo, kde přečká do jara bez újmy.

Živý vánoční stromek

Vysadit strom do zahrady natrvalo, nebo ho ponechat v nádobě pro vánoční příležitost? Foto Shutterstock

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

18. 2. 2020

Od února přesazujeme pokojové květiny

Od února – krátce před novým růstem – je nejvhodnější období pro přesazování pokojových květin. S prodlužujícím se dnem se začínají připravovat na novou vegetaci. Rostlinu, kterou chceme přesadit, vyklepneme z květináče. Je-li kořenový systém staršího data a příliš hustý, rozrušíme ho, případně část odstraníme.

zobrazit další rady a tipy