Jak zazimovat pampovou trávu, aby přečkala mráz i mokro

19. 11. 2019

S příchodem mrazů sestřihneme květní stvoly pampové trávy a během suchého slunného dne svážeme pevně do snopu horní třetinu listů.

Okrasné trávy vypadají díky podzimnímu zbarvení stále velmi hezky. Není potřeba řezat je příliš brzy. Bohatě stačí, když se sestřihnou až v předjaří.

Pampová tráva

Pampová tráva; foto Pixabay

Svázáním pampové trávy (Cortaderia selloana) zasucha zajistíme, aby dešťová voda nestékala dovnitř trsu. Snop vyplníme dobrým listím a proti rozfoukání zajistíme chvojím nebo králíkařským pletivem.

Kolem rostliny pak namulčujeme půdu do výšky 30-40 cm odolným padaným listím, které chráníme také chvojím nebo pletivem proti odvátí větrem.

  • Podobnou ochrannou mulčovací vrstvou zazimujeme také další choulostivější traviny jako Arundo, ozdobnici čínskou (Miscanthus sinensis) a dochan (Pennisetum).
Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

31. 1. 2023

V předjaří čistíme trávník od mechu a listí, provzdušníme ho

Roztál-li sníh z trávníku, včas ho přehrabeme a zbavíme zbytků listí, aby mohly později vykvést drobné cibuloviny v něm vysazené: sněženky, ladoňky a krokusy. V zimě se zpravidla výrazně projeví, pokud je trávník zamechovaný.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x