Než vrátíme pelargonie, fuchsie, dosny a jiné trvalky na balkon

17. 2. 2020

Balkonové trvalky uložené přes zimu ve studeném suchém sklepě – pelargonie, fuchsie, libora, kopretina polokřovitáse probouzejí rašením výhonů.

Rostliny nám tím oznamují příchod nové vegetace a také to, že budou potřebovat naši péči. Nejprve je silně sestřihněme, aby vyrašily zespodu. Jen tak dostaneme krásné husté rostliny. Umístíme je na teplém a světlém místě. Asi dva týdny po sestřižení je přesadíme do nového substrátu. Zvolna zvyšujeme zálivku. Nové výhony pak můžeme zaštípnout za 2. až 3. očkem, aby se rostliny dále rozvětvily.

  • Odstraněné mladé výhony lze nechat zakořenit v propustném substrátu z rašeliny a písku.

Kanu (dosnu) indickou (Canna indica), používanou pro větší záhony nebo nádoby na výsluní, zasadíme již v tomto období jednotlivě do prostorných květináčů s kyprou a výživnou zemí pro květiny.

Hlíznaté oddenky začínají rašit na teplém a světlém místě při přiměřené zálivce. Jakmile se objeví první listy, zálivku zvýšíme.

Kana je původem bažinná rostlina. Bude vděčná i za postupné přihnojení a to nejlépe formou zálivky v týdenním intervalu.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Prosím,můžete mně poradit,kde zakoupit hlízy / ne semena/ Kany?
Děkuji za info.

Lukonglads, Lukonbulbs,…

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 3. 2023

Ze skalky sejmeme zimní peřinu chvojí, mulče a zeminy

Ze skalky postupně odstraníme zimní kryt z chvojí a dalšího materiálu. Na podzim vysázené skalničky bývají mrazem povytažené a je třeba je přitlačit. Začínáme s pečlivějším čištěním a pletím skalky.

zobrazit další rady a tipy
2
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x