Než vrátíme pelargonie, fuchsie, dosny a jiné trvalky na balkon

17. 2. 2020

Balkonové trvalky uložené přes zimu ve studeném suchém sklepě – pelargonie, fuchsie, libora, kopretina polokřovitáse probouzejí rašením výhonů.

Rostliny nám tím oznamují příchod nové vegetace a také to, že budou potřebovat naši péči. Nejprve je silně sestřihněme, aby vyrašily zespodu. Jen tak dostaneme krásné husté rostliny. Umístíme je na teplém a světlém místě. Asi dva týdny po sestřižení je přesadíme do nového substrátu. Zvolna zvyšujeme zálivku. Nové výhony pak můžeme zaštípnout za 2. až 3. očkem, aby se rostliny dále rozvětvily.

  • Odstraněné mladé výhony lze nechat zakořenit v propustném substrátu z rašeliny a písku.

Kanu (dosnu) indickou (Canna indica), používanou pro větší záhony nebo nádoby na výsluní, zasadíme již v tomto období jednotlivě do prostorných květináčů s kyprou a výživnou zemí pro květiny.

Hlíznaté oddenky začínají rašit na teplém a světlém místě při přiměřené zálivce. Jakmile se objeví první listy, zálivku zvýšíme.

Kana je původem bažinná rostlina. Bude vděčná i za postupné přihnojení a to nejlépe formou zálivky v týdenním intervalu.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Prosím,můžete mně poradit,kde zakoupit hlízy / ne semena/ Kany?
Děkuji za info.

Lukonglads, Lukonbulbs,…

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

21. 4. 2024

Jak zavlažovat rostliny, a neplýtvat přitom vodou

Přírodní srážky a spodní voda nestačí pro zásobování vodou náročných zahradních rostlin. Nedostatek vody vede u rostlin k jejich vadnutí a tím omezení růstu, kvetení i výnosu. Spotřeba roční dodatečné závlahy při normálním průběhu vegetace se odhaduje na 300 až 500 l vody na m².

zobrazit další rady a tipy
2
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x