Letničky a květiny v truhlíku mohou růst a kvést do podzimu

7. 8. 2020

Jak se postarat o letničky a dvouletky, aby nás těšily, jak to nejdéle půjde?  Naposledy je přihnojíme a šetříme jim síly, které by potřebovaly na tvorbu semen.

Ty rostliny, které letos odkvétají, seřízneme. Například hledík (Antirrhinum), iberku (Iberis), laločnici (též tařicovku, Lobularia), lobelku (Lobelia), kosmatec (Dorotheanthus), vitálku (Sanvitalia) a další. Po řezu znovu vyraší a ještě jednou vykvetou.

Hledík větší (Antirrhinum majus)

Hledík větší; foto Shutterstock

Pokud bude nutné chemické ošetření proti chorobám a škůdcům, dáme přednost přípravkům neškodným pro včely, nebo postřikujeme v pozdních večerních, případně brzkých ranních hodinách a za podmračeného počasí.

Na začátku srpna vysázíme na konečné stanoviště dvouletky vyseté v červnu: chejr vonný (Cheiranthus), hvozdík bradatý (Dianthus barbatus) a topolovku (Alcea). Je důležité, aby nejen dobře zakořenily, ale také do konce vegetace ještě narostly a zesílily.

Maceška trojbarevná

Maceška trojbarevná (Viola tricolor); foto Shutterstock

Macešky, sedmikrásky a pomněnky vysadíme během srpna tam, kde přezimují. Na konečné stanoviště je vysadíme až na jaře, protože ne všechny přežijí zimu a často je také na jaře používáme jako výsadby do truhlíků.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

24. 3. 2023

S řezem růží začínáme v období, kdy květiny raší

S řezem u růží začínáme v termínu, kdy začínají rašit, tedy v březnu nebo dubnu. Řezem ovlivníme velikost květů: Při hlubším řezu naroste sice méně, ale o to silnějších výhonů s menším počtem větších květů.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x