V lednu pokračujeme v očistě záhonů a květiny i vysazujeme

13. 1. 2020

Po celou zimu, vždy, když přijde obleva, je dobré kontrolovat trvalkové záhony a odstraňovat odumřelé rostlinné zbytky nebo větší vrstvy navátého listí.

Podle potřeby můžeme doplnit či obnovit ochranné zazimování choulostivějších druhů. V tomto období již kvete čemeřice a na květ se v teplejších oblastech připravují raně kvetoucí cibuloviny, ale i některé trvalky: sněženky, talovíny (Eranthis), hlaváček (Adonis). Pokud na nich zůstala vrstva listí, opatrně ho odstraňujeme tak, abychom nepoškodili rašící rostliny.

Na vlhká místa vysadíme posly jara

Nejen v trvalkových záhonech, ale v celé zahradě si můžeme vytipovat místa, na kterých nejdříve taje sníh. Dobře si je pamatujeme nebo označíme – na ně je dobré vysadit časně kvetoucí jarní trvalky a cibuloviny – sněženky, krokusy, talovíny, narcisy, které se tak stanou prvními posly jara.

Talovín

Vytrvalá hlíznatá rostlina talovín zimní, známý i pod názvem zlaťák předjarní; foto Pixabay

  • Naplánujeme si rozmístění květinových záhonů s letničkami a dvouletkami, vybíráme druhy a odrůdy k nákupu a pěstování. Pamatujme, že i tady je vhodné střídat květinové záhony s užitkovými, stejně tak sortiment plodin a květiny na jednotlivých záhonech.

Zdroj časopis Zahrádkář

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

6. 6. 2023

Květiny v nádobách v červnu přihnojíme, letníme a otáčíme

Truhlíkové a nádobové květiny začneme v červnu přihnojovat. Většinou jsou totiž spotřebovány živiny v substrátu, do kterého byly na jaře přesazeny. Nejlepší jsou hnojiva podporující kvetení v dávkách asi 0,2% roztoku jednou týdně.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x