Jakmile půda rozmrzne, začínáme s výsadbou dřevin

8. 3. 2020

Na jaře vysazujeme živé ploty, ovocné stromy a růže založené přes zimu k jarní výsadbě Bez balu vysazujeme jen některé opadavé stromy a keře. 

K okrasný stromům a keřům, které bez balu vysazujeme pouze na jaře, patří: buk (Fagus), kolkvície (Kolkwitzia), paulovnie (Paulownia), jerlín (Sophora). Šeřík přesazujeme nejbezpečněji v pozdním jarním termínu.

Pro většinu opadavých listnáčů bez balu však platí, že nejvhodnějším termínem výsadby a přesazování je podzim. Na jaře hrozí, že jim zaschne kůra. Při slunečném jarním počasí je proto třeba mladé listnáče chránit.

Paulownia

Budoucí opadavý strom: pavlovnie; foto Shutterstock

Také pro popínavé dřeviny bez balu – vistarie, podražce, loubince a pnoucí růže – je vhodný termín výsadby až od poloviny dubna dále.

  • Březen je vhodným termínem i pro výsadbu polokeřů. Co se týče jarního řezu polokeřů, věnujeme se ještě těm, které kvetou od pozdního léta do podzimu. Patří k nim také plaménky.
Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

2. 3. 2024

První jarní květy rozvíjejí dřeviny a trvalky

V teplejších oblastech zpravidla již koncem února rozkvétají první jarní květy. Při aktuálně chladnějším počasí se květy objeví v březnu. Nejčastěji však kvetou během obou měsíců.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x