Hadice, postřikovače a sezonní vybavení zahrady zazimujte

24. 10. 2019

Před koncem měsíce uklidíme závlahovou techniku a vypustíme vodu ze závlahového systému. Postřikovače rozebereme, vysušíme a ošetříme vazelínou či olejem.

Na podzim rozebraný a nakonzervovaný postřikovač na jaře jen složíme a přístroj bude okamžitě použitelný. Podobně se postaráme o přenosné závlahové prvky a hadice.

Podzim

Foto Shutterstock

Mráz za dveřmi

Hadice na vodu nejsou od konce října potřebné a je na místě je uklidit pod střechu, aby je neponičil mráz. To by se mohlo stát zejména v případě, pokud by v nich byl voda a teplota by nečekaně klesla pod nulu. Pamatujeme na to, aby i zahradní potrubí bylo včas prázdné a led nemohl poškodit kohoutky.

Vylijeme vodu ze sudů, netkané textilie uschováme tak, aby k nim neměly přístup myši.

Uskladníme sezonní nábytek

Očistíme a uložíme také všechen přenosný nábytek, aby nám na zahradě sloužil i během příštího léta. Slunečníky a plátěná lehátka necháme před uložením řádně vyschnout, aby se v nich neusadily plísně.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

29. 1. 2023

Proti hnědému padlí angreštu se lze bránit i výběrem odrůdy

Závažná houbová choroba hnědé padlí angreštové se v posledních letech velice rozšířila jak vinou klimatických změn, tak i pěstitelských chyb. K rozšíření infekce přispěly přestárlé výsadby a staré odrůdy angreštu. Rovněž mírné zimní teploty a nedostatek sněhové pokrývky podpořily četnost výskytu choroby.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x