Dubnové sečení, výsev a dosetí trávníku

18. 4. 2020

Během dubna je již nutné první sečení. Sečeme hodně nízko, podpoříme tím odnožování trav. S přihnojováním okrasných trávníků je však lepší počkat.

Na jaře mají traviny obrovskou růstovou sílu díky uloženým zásobním látkám, které vystačí zhruba do června. Pokud bychom je v této době přihnojovali, můžeme vyprovokovat silný růst, který bude vyžadovat častější sečení. Kvalitu trávníku tím však nezlepšíme. S hnojením proto začneme raději až v květnu a červnu, kdy jsou dodatečné živiny již žádoucí.

Založení trávníku usnadní dubnové počasí

Trávník vyséváme po pečlivé přípravě půdy. Za příliš chladného počasí odložíme výsev na pozdější termín. Pokud se trávníková plocha do konce dubna neuzavřela, mezery dosejeme po nakypření a případně po vylepšení půdy přídavkem kompostu (zahradnického substrátu). Nebo použijeme záplaty z trávníkového koberce.

Nežádoucí dvouděložné plevele v trávníku, jako jsou pampelišky, jetel plazivý a jitrocele, odstraníme postřikem na vzrostlý trávník 5–7 dnů po seči a po ošetření necháme přípravek dalších 5–7 dnů působit a teprve poté trávník opět posečeme.

Foto Shuterstock

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

27. 5. 2024

Netkané textilie pomáhají i při ochraně proti škůdcům

V zahrádkářské praxi mají velmi široké využití. Prospívají zdravotnímu stavu a vývoji pěstovaných rostlin a pomáhají i proti škůdcům. Mají i svá rizika.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x