Zimní příroda: větve a větvičky v nástěnné dekoraci

2. 1. 2021

Také v zimě nabízí příroda inspirativní materiály, jen jsou očím skryty víc než v jiném ročním období. Například větve keřů nebo jednoleté výmladky.

Pruty a výhony se liší barvou i povrchovou texturou. Některé jsou hladké, jiné hrubé, výmladky topolu bílého překvapí hebkostí, javor jasanolistý zaujme dojmem navoskovaného povrchu.

Pruty můžeme pro tvoření využít hned nebo si je připravit na jaro a velikonoční svátky. Větvičky usušíme a skladujeme pro příležitostná aranžování. Jejich použití je široké a celoroční. Používáme je pak v kombinaci s jiným floristickými materiály z jiného období roku, které jsme si buď rovněž sami připravili s předstihem, nebo koupili.

Nabízíme inspiraci v podobě nástěnné dekorace:

 

  • Suché, stejnoměrně nastříhané klacíky (zde jasanu) nalepíme na tvrdší podložku, poté dolepíme kaštany, kukuřičné šustí, kousky žlutého lišejníku, mochyně a pšeničné klasy.

Foto autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

24. 3. 2023

S řezem růží začínáme v období, kdy květiny raší

S řezem u růží začínáme v termínu, kdy začínají rašit, tedy v březnu nebo dubnu. Řezem ovlivníme velikost květů: Při hlubším řezu naroste sice méně, ale o to silnějších výhonů s menším počtem větších květů.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x