Zimní příroda: větve a větvičky v nástěnné dekoraci

1. 1. 2020

Také v zimě nabízí příroda inspirativní materiály, jen jsou očím skryty víc než v jiném ročním období. Například větve keřů nebo jednoleté výmladky.

Pruty a výhony se liší barvou i povrchovou texturou. Některé jsou hladké, jiné hrubé, výmladky topolu bílého překvapí hebkostí, javor jasanolistý zaujme dojmem navoskovaného povrchu.

Pruty můžeme pro tvoření využít hned nebo si je připravit na jaro a velikonoční svátky. Větvičky usušíme a skladujeme pro příležitostná aranžování. Jejich použití je široké a celoroční. Používáme je pak v kombinaci s jiným floristickými materiály z jiného období roku, které jsme si buď rovněž sami připravili s předstihem, nebo koupili.

Nabízíme inspiraci v podobě nástěnné dekorace:

 

  • Suché, stejnoměrně nastříhané klacíky (zde jasanu) nalepíme na tvrdší podložku, poté dolepíme kaštany, kukuřičné šustí, kousky žlutého lišejníku, mochyně a pšeničné klasy.

Foto autorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

29. 3. 2020

Jak pečovat o krásu narcisů a dalších cibulových květin

Většině cibulových květin vyhovují středně těžké, propustné a humózní půdy, které nebyly přímo hnojeny čerstvým chlévským hnojem. Narcisy mají rády těžší půdu, hyacinty naopak lehčí.

zobrazit další rady a tipy