Zimní příroda: větve a větvičky v nástěnné dekoraci

2. 1. 2021

Také v zimě nabízí příroda inspirativní materiály, jen jsou očím skryty víc než v jiném ročním období. Například větve keřů nebo jednoleté výmladky.

Pruty a výhony se liší barvou i povrchovou texturou. Některé jsou hladké, jiné hrubé, výmladky topolu bílého překvapí hebkostí, javor jasanolistý zaujme dojmem navoskovaného povrchu.

Pruty můžeme pro tvoření využít hned nebo si je připravit na jaro a velikonoční svátky. Větvičky usušíme a skladujeme pro příležitostná aranžování. Jejich použití je široké a celoroční. Používáme je pak v kombinaci s jiným floristickými materiály z jiného období roku, které jsme si buď rovněž sami připravili s předstihem, nebo koupili.

Nabízíme inspiraci v podobě nástěnné dekorace:

 

  • Suché, stejnoměrně nastříhané klacíky (zde jasanu) nalepíme na tvrdší podložku, poté dolepíme kaštany, kukuřičné šustí, kousky žlutého lišejníku, mochyně a pšeničné klasy.

Foto autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

16. 4. 2024

Kdy vysazovat stálezelené listnaté dřeviny? Nejlépe v dubnu

Duben je ideální dobou pro výsadbu stálezelených listnáčů. Ceněny jsou díky své zeleni během zimy. Druhy okrasné i květem nebo plody budou ozdobou zahrady celý rok.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x