Vyrobme si jarní věnec z přírodních materiálů

13. 3. 2024

Použít můžeme zcela obyčejný materiál jako je konopný či lněný provázek, skořápky, větvičky. Pak trocha času, fantazie a věnec je na světě.

Co si na výrobu nachystat

  • Vajíčka

Jako první si připravíme vajíčka obtáčená provázkem. Ideální je, pokud použijeme více druhů provázků.

Nejdříve si vajíčka vyfoukneme. Jejich počet záleží na tom, kolik jich budeme chtít použít. Tavnou pistolí si kápneme trochu lepidla na špičku vyfouknutého vajíčka a spirálovitě ovíjíme provázek hustě kolem. Průběžně přidáváme lepidlo a přitlačujeme jej k vajíčku tak, aby se nerozmotával dříve, než lepidlo zaschne.

Stejným způsobem si připravíme ampule na květiny, které koupíme v květinářství.

  • Věnec

Z výhonu přísavníku, révy vinné, vrby apod. si stočíme kruh. Nachystané větvičky by měly být pružné, aby se nám dobře pracovalo. Kolem kruhu postupně obtáčíme další výhony, dokud nedostaneme požadovaný tvar. Pomůžeme si drátkem obaleným papírem, který po větvích neklouže a krásně drží. Drátkem přivazujeme větvičky, tam, kde je potřeba a vytvarujeme hezký plný věnec. Fantazii se meze nekladou. Místo věnce si můžeme vytvarovat třeba srdce nebo kapku.

věnec z proutí

Věnec nachystaný z pružných větviček

Jak věnec dekorovat

Nejprve si rozmyslíme, zda budeme zdobit celý věnec nebo jen některou část.

Jako velmi zajímavý prvkem můžeme použít kuchyňské cibule, které už klíčí. Stačí je propíchnout drátem a na věnec připevnit.

Pomocí tavné pistole přilepíme obmotaná vajíčka a doplníme zeleň jako je eukalyptus nebo buxus. Použít můžeme cokoli, co máme na zahradě, např. břečťan, levanduli, brslen, mech

Pak vlepíme nachystané ampule s vodou. Na závěr do nich vsuneme jarní květiny, jako jsou třeba narcisy nebo hyacinty, apod.

věnec s vajíčka a z toho co zahrádka dala

Jarní věnec je krásnou dekorací nejen na dveře

Je řada dalších drobností, které můžeme k dekorování použít, jako jsou skořápky vajíček, různé stuhy, juta, peříčka apod. Měli bychom ale pamatovat na to, že méně, někdy bývá více. Do výroby můžeme zapojit i děti, které mohou hledat vhodný materiál a pomáhat s dekorováním.

Foto autor

 

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

22. 4. 2024

Ořešák řežeme jen výjimečně a tak, aby se rány zahojily

Připomeňme si nejdůležitější zásady pro řez ořešáku. Výchovný – tvarovací řez korunky stromku děláme jen pokud je nutný v období prvních pěti let po výsadbě. Řez prosvětlovací – průklest, je možný v plodném věku stromu a to vždy v několikaletém odstupu.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x