Podzimní dekorace: kytice do koule s mochyní vsazená

15. 11. 2020

Kdo si chce dopřát trochu floristické abstrakce v barvách podzimu pro potěchu svou či někoho blízkého, může se pustit do náročnější dekorace.

K aranžmá budete tentokrát potřebovat i speciální floristickou pomůcku, jakou je držák na svatební kytici, což je vlastně aranžovací hmota s rukojetí. Nevěsty, která se s přípravkem již setkaly, budou vědět hned, ostatní jistě za chvilku.

Potřebovat budeme také polystyrenovou polokouli o průměru asi 15–20 cm. Tu nejprve podobně jako věncový korpus zakryjeme aranžovací páskou, stuhou či pásem textilie, aby umělý materiál zůstal skryt. V polokouli si před obalením připravíme otvor na držák kytice.

Polovina mochyně a polovina květiny a další přírodniny

Dekorace z mochyně a vypichovaných květů

Takto upravenou polokouli polepíme měchýřky oranžové mochyně (Physalis).

Dovnitř umístíme zmíněný držák na svatební květiny, který předtím dáme do vody, aby aranžovací hmota vydatně nasákla. Některé držáky mají i zásobník na vodu, aby vlhkost hmoty byla déle zajištěna.

Do aranžovací hmoty pak vypichujeme květy, například cínií, drobnokvětých karafiátků, světlice, zlatobýlu, ale i jiné přírodniny. Třeba nosíky z javoru a úponky z révy.

Aranžovala a fotografovala autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 2. 2024

Dusičnany v zelenině, kde je jich nejvíc

Každý kdo pěstuje na své zahrádce zeleninu, usiluje o její co nejlepší kvalitu. O té ale nemůže být řeč, pokud má pěstovaná zelenina vysoký obsah dusičnanů. Dusíkatá hnojiva (dusičnany) jsou hnojivem urychlujícím růst, které rostliny přijímají pro tvor

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x