Jak hledat a najít v zahradě místo, kde se krásně lenoší

16. 9. 2020

Kdo chce relaxovat, potřebuje si na něco sednout. K sezení postačí dřevěná lavička a měkké polštáře. Ale přinejmenším stejné důležitá je volba místa pro lenošení.

Místo pro pohodové pobytí jen tak pro relax by mělo být klidné a útulné, nejlépe v náruči zeleně a oblíbených květin, kam nedohlédnou cizí oči. Inspirujte se!

Lepší než jídelna v domě

Terase se stolem pro generační odpočívání

Majestátní poklid kamene a dřeva

Za hezkého počasí se jídlo servíruje na čerstvém vzduchu. Kamenné zídky plácek k sezení činí útulnějším, aniž by bránily ve výhledu do zahrady. Rozkvetlé koule okrasných česneků fungují jako barevná vzpruha.

Dnes tady, zítra jinde

Lehký skládací nábytek lze přenést snadno a rychle tam, kde je zrovna nejpěkněji. Na dlouhé sezení to není, ale k pohodlnému vychutnání kávy to stačí.

Pohoda ve stínu

Když začnou sluneční paprsky pálit, poskytne útočiště dřevěná lavička schovaná pod korunami stromů a pergolou, kterou co nevidět zahalí dlouhé šlahouny popínavých rostlin.

Zklidnění mysli

Klid tyrkysu

Zákoutí bazénu

Stačí se usadit, opřít záda a pohledem putovat mezi tyrkysovou hladinou a smaragdovou zelení rostlin. Únava po namáhavém dni zmizí během několika minut.

d) Barvy pro dobrou náladu

Nejen komfortní lehátko, ale také veselé barvy doplňků a sousedících rostlin zvou k příjemnému lenošení. O přistínění za poledního úpalu se postará stylové paraple.

Mlsání na dosah

Tradiční lavička umístěná v těsné blízkosti ovocného keře či stromu, třeba třešně, špendlíku nebo angreštu, vybízí ke sladkému hodování. Jen natáhnout ruku.

Soukromá pláž

Houpací síť

Pohoupání skoro jako od rodičů

K dobití baterek pomůže krátká chvíle strávená pohupováním v lehátku zavěšeném mezi vzrostlými stromy. Konejšivý je i pocit bosých nohou na vyhřátém písku.

Ve svitu svíček

Večerní atmosféra

Svíčky pro dobrou mysl

Uklidňující atmosféru letního večera vykouzlí mihotavé plamínky svíček, které promění zahradní zákoutí v pohádku plnou kouzel. Příjemné je také teplo sálající z vyhřáté cihlové zdi.

Foto autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

24. 3. 2023

S řezem růží začínáme v období, kdy květiny raší

S řezem u růží začínáme v termínu, kdy začínají rašit, tedy v březnu nebo dubnu. Řezem ovlivníme velikost květů: Při hlubším řezu naroste sice méně, ale o to silnějších výhonů s menším počtem větších květů.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x