
V září sázíme cibuloviny a dvouletky, mečíky naopak sklízíme
12. 9. 2023 Josef ČernýZáří využijeme vedle jiného také k výsadbě květin. Cibuloviny dobře zakoření a některé dvouletky ještě na podzim vykvetou. (Pokračování textu…)
Září využijeme vedle jiného také k výsadbě květin. Cibuloviny dobře zakoření a některé dvouletky ještě na podzim vykvetou. (Pokračování textu…)
Šlechtitelé verben rádi říkají o nových odrůdách, že to nejsou ty, které pěstovaly naše babičky. Dnešní verbeny kvetou bez přestávky. (Pokračování textu…)
Begonie ozdobí svým květem nejeden parapet, kam za celý den nezasvítí přímé sluneční paprsky. Dobře snáší i chladnější počasí. (Pokračování textu…)
V tuzemských podmínkách je prvosenka většinou víceletou bylinou. Jednotlivé druhy se liší vzrůstem, barvou květů a především raností. (Pokračování textu…)
Většinu času trávíme v listopadu pod střechou, tak proč nenechat květiny, aby krášlily interiér. Například kalanchoe. (Pokračování textu…)
Ve starověkém Řecku se bůh řekl Dios a květina anthos. Hvozdík nese označení Dianthus ve svém botanickém názvu dodnes. (Pokračování textu…)
Kompost zvaný listovka má svůj věhlas, hortenzie testuje znalosti řezu a stromková růže se těší na zimu, neboť dostane netkané pyžamo. (Pokračování textu…)
Jak zabít dvě mouchy jednou ranou? Vysaďme si slunečnice. Dlouho kvetou a současně pomohou zakrýt například nevzhlednou zeď. (Pokračování textu…)
Kdo viděl v holandském Almere zahradnickou výstavu Floriade 2022, která se koná jednou za deset let, ví, že okrasné česneky jsou v kurzu. (Pokračování textu…)
Do tuzemských výsadeb se diascie dostala z jižní Afriky, odkud pochází celá řada zajímavých letniček. Tato nás ohromí množstvím květů. (Pokračování textu…)
Mnohé z těchto dřevin jsou nejen výraznou okrasou zahrady v tomto období, ale jejich plody přetrvávají na dřevinách dlouho do podzimního i zimního mrazivého období. Bohatě v tomto období plodí okrasné jabloně, mahonie, pámelník okrouhlolistý …