Aby zahrada stále kvetla, aneb ani v létě zahrádkář nelelkuje
10. 7. 2024 Josef ČernýKvetoucí zahrada po celou sezónu? Klíčem je správné načasování jednotlivých prací. V červenci bychom se měli zaměřit na množení rostlin nebo jejich výsadbu.
Kvetoucí zahrada po celou sezónu? Klíčem je správné načasování jednotlivých prací. V červenci bychom se měli zaměřit na množení rostlin nebo jejich výsadbu.
V červnu se chystáme na sušení levandule. Také si ale vybíráme osivo pro výsevy dvouletek, které nám vybarví podzim.
(Pokračování textu…)
Letničky jsou ozdobou zahrady a jen ty dokážou kvést bez přestávky celou sezonu. S výsadbou ale raději počkejme až po ledových mužích. (Pokračování textu…)
Období pracovní špičky na zahradě je tu, s ním ale i nevlídné aprílové počasí. Množíme jiřinky, zmlazujeme kvetoucí keře, pečujeme o trvalky. (Pokračování textu…)
Právě řízkování letniček se těší vzrůstající oblibě. Stačí dbát na zdravou mateční rostlinu, čisté nástroje a vhodný substrát a prostředí. (Pokračování textu…)
Září využijeme vedle jiného také k výsadbě květin. Cibuloviny dobře zakoření a některé dvouletky ještě na podzim vykvetou. (Pokračování textu…)
Šlechtitelé verben rádi říkají o nových odrůdách, že to nejsou ty, které pěstovaly naše babičky. Dnešní verbeny kvetou bez přestávky. (Pokračování textu…)
Begonie ozdobí svým květem nejeden parapet, kam za celý den nezasvítí přímé sluneční paprsky. Dobře snáší i chladnější počasí. (Pokračování textu…)
V tuzemských podmínkách je prvosenka většinou víceletou bylinou. Jednotlivé druhy se liší vzrůstem, barvou květů a především raností. (Pokračování textu…)
Většinu času trávíme v listopadu pod střechou, tak proč nenechat květiny, aby krášlily interiér. Například kalanchoe. (Pokračování textu…)
První polovina září je příznivým termínem pro výsevy bílé jarní cibulky, rukoly a dalších salátů pro postupné sklízení mladých lístků.