
Záhon za stovku – letničky z přímého výsevu
26. 3. 2025 Josef ČernýLetničky z přímého výsevu jsou ideální volbou pro všechny, kdo chtějí mít krásně rozkvetlou zahradu po celou sezónu s minimem práce. (Pokračování textu…)
Letničky z přímého výsevu jsou ideální volbou pro všechny, kdo chtějí mít krásně rozkvetlou zahradu po celou sezónu s minimem práce. (Pokračování textu…)
Z malého semínka vykvete během pár týdnů barevná krása, která oživí každou zahradu. Letničky nabízejí neuvěřitelnou pestrost druhů a barev. (Pokračování textu…)
Využijte podzimní měsíce pro výsadbu cibulovin. Na jaře vám pak v plné kráse rozzáří zahradu záplavou barevných květů.
Kvetoucí zahrada po celou sezónu? Klíčem je správné načasování jednotlivých prací. V červenci bychom se měli zaměřit na množení rostlin nebo jejich výsadbu.
V červnu se chystáme na sušení levandule. Také si ale vybíráme osivo pro výsevy dvouletek, které nám vybarví podzim.
(Pokračování textu…)
Letničky jsou ozdobou zahrady a jen ty dokážou kvést bez přestávky celou sezonu. S výsadbou ale raději počkejme až po ledových mužích. (Pokračování textu…)
Období pracovní špičky na zahradě je tu, s ním ale i nevlídné aprílové počasí. Množíme jiřinky, zmlazujeme kvetoucí keře, pečujeme o trvalky. (Pokračování textu…)
Právě řízkování letniček se těší vzrůstající oblibě. Stačí dbát na zdravou mateční rostlinu, čisté nástroje a vhodný substrát a prostředí. (Pokračování textu…)
Září využijeme vedle jiného také k výsadbě květin. Cibuloviny dobře zakoření a některé dvouletky ještě na podzim vykvetou. (Pokračování textu…)
Šlechtitelé verben rádi říkají o nových odrůdách, že to nejsou ty, které pěstovaly naše babičky. Dnešní verbeny kvetou bez přestávky. (Pokračování textu…)
Doba zakořeňování přezimovaných hlíz begonií je přibližně 3 až 4 týdny. Výhodné je předklíčení na sucho při teplkotě 15-20 °C a ve tmě. Zhruba po týdnu se objeví na plošší straně malé puky. Hlízky opatrně očistíme od starých zbytků kořenů a vysadíme.