
Kdo mi to tu loupe perníček aneb Hlodavci v zahradě
4. 2. 2025 Jaroslav RodV čem se hlodavci liší, jak je správně identifikovat a co můžeme udělat, aby naše zahrada zůstala v bezpečí?
(Pokračování textu…)
V čem se hlodavci liší, jak je správně identifikovat a co můžeme udělat, aby naše zahrada zůstala v bezpečí?
(Pokračování textu…)
Jablka a hrušky při jejich skladování často ohrožují různé skládkové choroby a poruchy. Ovlivňují je i parazitické organismy.
(Pokračování textu…)
Abiotické poruchy jako mušinovitost, sazovitost či jiné nedokonalosti na plodech se občas objevují v našich sadech. Co s tím? (Pokračování textu…)
Mšice také mohou, ale nemusí mít křídla a taktéž mohou, ale nemusí střídat svého hostitele. A to není zdaleka vše.
(Pokračování textu…)
Při ošetření proti rzivosti hraje počasí důležitou roli. Pokud jsou hrušně v květu a je současně vlhké počasí, měli bychom ošetření zopakovat.
Aby byl náš zásah proti kadeřavosti broskvoně co nejvíce efektivní, sledujeme zejména nalévání terminálních výhonů.
(Pokračování textu…)
Především v zimě, kdy má zvěř nedostatek potravy, dochází k poškození nadzemní části rostlin v našich zahradách. Jak tomu zabránit? (Pokračování textu…)
Suchá skvrnitost listů, odumírání pupenů, kadeřavost a další. Vegetační období je u konce, přesto boj proti těmto chorobám zdaleka nekončí.
(Pokračování textu…)
Většina ošetření ovocných dřevin v době vegetace je za námi. Na podzim nás ale čekají neméně důležité preventivní práce.
(Pokračování textu…)
Nejen zahrádkáři, ale často i odborníci si tato poškození pletou a zaměňují. Co které způsobuje a jaký je mezi nimi rozdíl? (Pokračování textu…)
Týká se keřů kvetoucích na loňských výhonech, u nichž nesmíme proto dělat řez v období vegetačního klidu, neboť bychom odstranili ty části, na nichž se květy tvoří. Proto, pokud je u těchto keřů nutný, musíme řezat ihned po odkvětu.