Vady na kráse dozrávajícímu ovoci na chuti neubírají
20. 8. 2024 Jaroslav RodAbiotické poruchy jako mušinovitost, sazovitost či jiné nedokonalosti na plodech se občas objevují v našich sadech. Co s tím? (Pokračování textu…)
Abiotické poruchy jako mušinovitost, sazovitost či jiné nedokonalosti na plodech se občas objevují v našich sadech. Co s tím? (Pokračování textu…)
Mšice také mohou, ale nemusí mít křídla a taktéž mohou, ale nemusí střídat svého hostitele. A to není zdaleka vše.
(Pokračování textu…)
Při ošetření proti rzivosti hraje počasí důležitou roli. Pokud jsou hrušně v květu a je současně vlhké počasí, měli bychom ošetření zopakovat.
Aby byl náš zásah proti kadeřavosti broskvoně co nejvíce efektivní, sledujeme zejména nalévání terminálních výhonů.
(Pokračování textu…)
Především v zimě, kdy má zvěř nedostatek potravy, dochází k poškození nadzemní části rostlin v našich zahradách. Jak tomu zabránit? (Pokračování textu…)
Suchá skvrnitost listů, odumírání pupenů, kadeřavost a další. Vegetační období je u konce, přesto boj proti těmto chorobám zdaleka nekončí.
(Pokračování textu…)
Většina ošetření ovocných dřevin v době vegetace je za námi. Na podzim nás ale čekají neméně důležité preventivní práce.
(Pokračování textu…)
Nejen zahrádkáři, ale často i odborníci si tato poškození pletou a zaměňují. Co které způsobuje a jaký je mezi nimi rozdíl? (Pokračování textu…)
Zdravotní stav jahodníku je převážně spojován jen se šedou hnilobou, neboli botrytidou. Toto oblíbené ovoce je však mnohem náchylnější.
Větvičky jmelí patří k Vánocům. Ovšem mají i svou botanickou, rostlinolékařskou a rovněž medicínskou, vlastně i mytickou hodnotu. (Pokračování textu…)
První polovina září je příznivým termínem pro výsevy bílé jarní cibulky, rukoly a dalších salátů pro postupné sklízení mladých lístků.