Jak chránit plodovou zeleninu před škůdci, jako je molice
10. 7. 2023 Jan KazdaÚrodu ze zeleninových záhonů mohou pokazit škůdci, jako jsou larvy a dospělci molic, třásněnek, mšic, květilek a další. (Pokračování textu…)
Úrodu ze zeleninových záhonů mohou pokazit škůdci, jako jsou larvy a dospělci molic, třásněnek, mšic, květilek a další. (Pokračování textu…)
Maliník poškozují zejména brouci napadající plody. Od konce dubna se v květech různých rostlin objevuje například malinovník. (Pokračování textu…)
Typickým drobným ovocem ze zahrádky jsou bobuloviny. Připomeňme si, před čím a jak chráníme rybíz a angrešt, než dozrají ke sklizni. (Pokračování textu…)
Lalokonosci, dospělci i larvy různých druhů, se vzhledem ke svému dlouhému vývoji vyskytují na zahradách prakticky celý rok. (Pokračování textu…)
Mnohé choroby jahodníků se nešíří jiným možným způsobem než napadenou sadbou. Dobře si proto vybírejme, kde chceme sadbu pořídit. (Pokračování textu…)
Koncem meteorologického léta roste na záhonech většinou zelenina s dlouhou vegetační dobou, a tak mají škůdci zeleniny pré. (Pokračování textu…)
Vlhko, vysoké teploty a současně i chladná rána. To je typické pro měsíc červenec. Pravé plísně tak mají k růstu ideální podmínky. (Pokračování textu…)
Říká se tomu odborně integrovaná ochrana rostlin: Výskyt škodlivých organismů na zahrádce snižujeme kombinací různých opatření. (Pokračování textu…)
Už od března nás těší květy ovocných stromů. S obavami sledujeme vývoj teplot. Současně bychom však měli stromy chránit před chorobami. (Pokračování textu…)
Teplejší část března využijeme k ošetření proti velmi drobným roztočům. Tyto hálčivce čili vlnovníky odstraňujeme před rašením pupenů. (Pokračování textu…)
Rajčata, papriky, cukety a další zeleninové plody sklízíme průběžně tak, aby je nepoškodily první mrazíky.