Příroda čaruje, zahrádkář zírá 2024

25. 6. 2024

Časopis Zahrádkář letos opět připravuje na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích expozici v pavilonu G a Den časopisu Zahrádkář v amfiteátru výstaviště.

Budeme rádi, když s námi budete u toho, proto přinášíme informace již nyní. Zahrada Čech letos proběhne ve dnech 13.–18. 9. 2024.  Den časopisu Zahrádkář se uskuteční v neděli 15. 9. 2024. 

Příroda čaruje Zahrádkář zírá

Příroda čaruje Zahrádkář zírá (kresba NEPRAKTA)

Pro veliký úspěch jsme o provázení programem opět požádali oblíbeného moderátora, zpěváka, komika a imitátora Vladimíra Hrona.

Mostecký rodák Vladimír Hron

Vladimír Hron bude provázet dnem časopisu Zahrádkář

V pavilonu G uvidíte širokou přehlídku výpěstků ovoce, zeleniny a květin. Zajímavé odrůdy představí Semo, Moravoseed, dobrá semena, Petro, Střední odborná škola Jarov i někteří zkušení zahrádkáři. Kromě vyhlášení výsledků našich soutěží pro vás s výstavištěm chystáme floristickou soutěž pro zájemce z řad dospělých i dětí a své umění předvedou i vyškolení floristé.

Zahrádkář vyhlašuje tyto soutěže

  • Křišťálové jablko

Tradiční soutěž vstupuje letos do svého 15. ročníku. Opět bychom rádi představili přehlídku výpěstků od vás, našich čtenářů. Nejlepší kousky vybere odborná porota. Motivací soutěžit mohou být dvě elektronické vstupenky na letošní Zahradu Čech, pro každého, kdo se o plaketu Křišťálového jablka utká.

Soutěž Křišťálové jablko vyhlašuje letos 15. ročník.

Plaketa pro vítěze soutěže Křišťálové jablko

  • Nejkrásnější květinová miska, košík, truhlík či jiná nádoba

Letošní novinkou mezi vyhlášenými soutěžemi je soutěž fotografická. Abychom vše zjednodušili, bude stačit, když svoji osázenou nádobu vyfotografujete a kvalitní snímek s dostatečným rozlišením pošlete e­mailem do redakce. Přidáte vaše jméno, odkud jste a napíšete, co jste do nádoby vysadili. Nejlepší práce vytiskneme a vystavíme v pavilonu G.

V den Zahrádkáře proběhnou i další klání o ceny. Například slosování vstupenek (takže pozor nevyhazujte ji a tu elektronickou si raději vytiskněte do kapsy), a jiné.

Den Zahrádkáře návštěvníky láká

Amfitéatr litoměřického výstaviště

Doufáme, že letošní pěstební sezona bude přát nám všem, těšíme se na vaši účast. Napište si do kalendáře datum 15. 9. 2024 – Den Časopisu Zahrádkář.

 

Foto redakce

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

15. 7. 2024

Průklest třešně: letní výchovný řez, nebo jarní zmlazení?

Třešně nevyžadují velký a pravidelný řez, ale je dobré držet jejich tvar nižší, abychom neměli problémy se sklizní. Jejich korunky jsou řidší a plodí na dvouletém a starším dřevě z tzv. kyticových pupenů.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x